Bezpieczeństwo na drodze to ważna sprawa

droga ekspresowa
Aby moc być bezpiecznym na drodze, należy zadbać o różne czynniki, m.in. takie jak PEO i elementy odblaskowe na drodze. Każdego dnia na drodze zachodzi wiele wypadków, zarówno z udziałem kierowców, jak i pieszych. Niekiedy są one powodowane też złymi warunkami pogodowymi, wadliwą infrastrukturą tudzież innymi czynnikami, które nie zależą od nas. Najczęściej natomiast przyczyną zdarzeń drogowych jest bezmyślność różnych ludzi.

bezpieczne droga
Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób myśli, że zazwyczaj wypadki powodowane są przez nieuważnych kierowców, niemniej często też wynika z innych powodów. Tak naprawdę ostrożność musi uwzględniać każdy uczestnik ruchu, niezależnie, czy porusza się on samochodem, rowerem, motocyklem, czy też idzie pieszo. Każdy, kto porusza się po drodze, chodniku lub poboczu musi pozostać zawsze czujny i zachowywać się zgodnie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa – producent elementów odblaskowych.

Po pierwsze nie można podróżować po spożyciu alkoholu lub gdy jesteśmy bardzo zmęczeni. W tego typu sytuacjach lepiej pozostać w domu lub poprosić kogoś, by nas podwiózł. Gdy jedziemy samochodem niezbędne jest również dostosowanie odpowiedniej prędkości i odległości pomiędzy nami, a innymi poruszającymi się po jezdni.

Jeżeli chcesz znaleźć naprawdę niezwykle porządne źródło, zerknij na tekst (http://www.dzwigmar.pl/sprzedaz_zurawi.html), który został zredagowany przez autentycznego eksperta.

Ostrożni muszą być też rzecz jasna nie tylko kierujący, ale także przede wszystkim piesi, którzy w zderzeniu mają nieznaczne szanse na wyjście cało z opresji.

Bezpieczeństwo pieszych – jak się chronić

Zazwyczaj pieszym wydaje się, że to kierowcy powinni uważać na nich, a oni mogą przemieszczać się w dowolny sposób. Jest to oczywiście nieodpowiednie podejście, a w wielu przypadkach może nawet skończyć się wysokim mandatem. Pieszy bowiem również ma obowiązek zachować odpowiednią ostrożność, nie wchodzić na przejścia, jeśli istnieje zagrożenie i nie przechodzić przez ulicę w miejscach niedozwolonych – szczegóły . Ponadto, gdy pieszy przemieszcza się po obszarze nieoświetlonym, ma on obowiązek być wyposażony w konkretne światła odblaskowe, które umożliwią kierowcy zauważenie go na jezdni. Często nie zdajemy sobie sprawy, że wieczorem bądź w nocy widoczność na drodze (witryna firmy: więcej) jest bardzo zmniejszona i wypadek może mieć miejsce właśnie z tego względu, że kierowca nie dostrzeże pieszego.