Dom to najważniejsze miejsce na ziemi dla niejednego człowieka – dlatego chcemy o niego dbać, żeby służył nam przez lata

izolacje z pianki
Zakup domu w wielu kręgach bywa uważane za niesamowity luksus. Nie każdy jest w stanie sobie na to pozwolić. Zwłaszcza, jeżeli mamy dodatkowo śliczny oraz swój ogród.
Jeżeli remontujemy dom, to nie jest to tania rzecz – to wie każdy.

izolacje z pianki
Autor: Parter of Promotion
Źródło: Parter of Promotion
ściany fundamentowe
Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: http://212.18.11.102/downloads/pol/press/xe_dobre_budowanie_z_Xella_3-2008.pdf

Jednak, zazwyczaj chcemy zamawiać materiał najlepszej klasy, by wyremontowane części służyły nam przez wiele lat. Nikt nie lubi odstawianej fuszerki – tym bardziej, że będziemy musieli z tym żyć i patrzeć codziennie na usterki ekipy remontowej. Wobec tego na przykład kiedy ocieplamy budynek, to mamy zamiar wybrać najwyższej jakości surowiec. W ostatnich czasach modne stały się izolacje z pianki. W próbach jednoznacznie wygrywa ona z wełną, gdyż ma znacznie lepsze parametry. Pianka nakładana jest w postaci ciekłej i dopiero potem się rozszerza. Wobec tego jest w stanie dotrzeć do wszystkich miejsc – nawet tych trudno dostępnych. Dodatkowo, izolacje z pianki powodują, że dom bywa chłodniejszy latem, a zimą utrzymuje ciepło. Jest także rewelacyjnym wygłuszeniem hałasów. Pianka nie odkształca się z czasem, a więc i za dwadzieścia lat będzie świetnie spełniała swą rolę. Zapobiega również tworzeniu się pleśni czy innych bakterii – jest zatem przyjazna dla otoczenia.

Wybierając surowiec izolacyjny warto popytać fachowców o zdanie albo poszukać ich w sieci na różnych fachowych stronach. Wtedy będziemy już pewni, co powinniśmy kupić.