Inteligentny dom, plusy inwestycji

inteligentny dom
Na pozór inteligentny budynek nie różni się niczym od tych popularnie stawianych. Różnica widoczna jest we wnętrzu. Bo inteligentny budynek posiada systemy, które zostały w nim założone po to, by zrobić go mądrzejszym. Zgadza się, samo słowo jest zdecydowanie przesadzone. Domy są „zaprogramowane” by co najwyżej powtarzać to rzeczy, które kazaliśmy im zrobić. Inteligentny dom zarządza przede wszystkim różnymi podsystemami, które się w nim mieszczą, czyli systemami ciepła, chłodzenia, wentylacji.

inteligentny dom
Autor: Inplus PR
Źródło: Inplus PR
Inteligentny budynek (www.archimod.pl/firma) czuwa też nad bezpieczeństwem rodziny, czyli zarządza systemami alarmowymi (szczegóły). Otwarta brama zanim dojedziemy do domu, operowanie żaluzjami, oświetleniem – to nowinki techniczne w które dobrze jest zainwestować.

Duże znaczenie ma też komfort mieszkańców. Dobrze, by pieniądze, które zostały przeznaczone na „inteligencję” domu zwracały się nie tylko w ekonomice, bezpieczeństwie, ale komforcie mieszkańców. Tutaj producenci prześcigają się w innowacyjnych pomysłach, lecz mimo wszystko zwykle sens ma jedynie czasowe zapalanie świateł w momencie symulowania obecności lub włączniki zmierzchowe.
Pamiętajmy o miłych chwilach przy dźwiękach muzyki. Systemy, dzięki którym muzyka przemieszcza się po domu za jego właścicielem to piękna koncepcja.

Jak każda nowinka, szczególnie zaawansowana technicznie, tak i system inteligentnego domu pewien czas pozostawał w cenie w związku z czym przyciągał uwagę jedynie majętnych klientów. Na chwilę obecną na rynku daje się zauważyć wyraźną obniżkę cen, dzięki czemu można zaobserwować rosnące zainteresowanie inteligentnymi domami wśród klasy średniej – nasz serwis obsługa techniczna budynków warszawa www.

inteligentny budynek
Kiedy powinniśmy pomyśleć o systemie i jak długo trwają przygotowania do jego założenia? Jak najszybciej. Optymalnym terminem, który może pokrzyżować nasze plany odnośnie komfortowego domu jest założenie instalacji elektrycznej. Każdy system, bez względu na to na jakiego producenta się zdecydujemy, żąda specyficznego położenia okablowania. Gdy położymy przewody w tradycyjny sposób, nie będzie możliwy montaż systemu. Nie dziwi więc, że im wcześniej się zdecydujemy, tym więcej „wyciśniemy” z systemu.