Jak prowadzić negocjacje z deweloperem przy kupnie mieszkania?

nowe mieszkanie
Zakup nowego mieszkania od dewelopera z pewnością wiąże się z wysokimi nakładami finansowymi. Oczywiście zdołamy znaleźć zarówno tańsze, jak też droższe mieszkania, niemniej nie ulega wątpliwości, iż na zakupienie własnego M4 musimy posiadać multum pieniędzy. Aczkolwiek przy kupieniu możemy spróbować negocjować cenę. Niektórzy deweloperzy są bardziej elastyczni, inni mniej, jednakże zawsze warto spróbować negocjacji.

mieszkanie od dewelopera
Źródło: pixabay.com

W tym materiale podpowiemy, w jaki sposób wolno skutecznie pertraktować z deweloperem.Przede wszystkim winniśmy uświadomić sobie, iż posiadamy pełne prawo do negocjacji ceny. Nie jest to nic dziwnego i prawdopodobnie wszelki deweloper spodziewa się, że konsument będzie pragnął zbić z ceny. Ponadto każda obniżka ceny to zarazem mniejszy kredyt do spłacenia, zaś jak wiadomo przy kredycie liczą się też odsetki. Można więc stwierdzić, że zbijając 20 tysięcy złotych z ceny wyjściowej, zdołamy uchować dwakroć więcej przy uwzględnieniu kosztów kredytu. (mieszkania wrocław) Powinno się starannie rozeznać sytuację i oszacować, jak ogromna jest rywalizacja, czy deweloper przekazał już większość mieszkań, czy w cenie mieszkania są także komórki lokatorskie, piwnice i tak dalej. Im więcej wiedzy zbierzemy o konkretnym mieszkaniu, tym swobodniej będzie nam pertraktować cenę. Z pewnością będziemy posiadać większe szanse na obniżkę, jeśli okaże się, że deweloper (domy od dewelopera) (LCC Corp mieszkania) posiada jeszcze multum niesprzedanych mieszkań, a nie jedno albo dwa.

nowe mieszkania w budowie
Autor: SLAC National Accelerator Laboratory
Źródło: http://www.flickr.com

Trafne rozeznanie i odpowiednie przygotowanie to jedna z znaczących podstaw sukcesu. Nie pożądane byłoby pokazywać także zbytniego entuzjazmu. Jeśli deweloper będzie widział, iż jesteśmy zachwyceni mieszkaniem, pomyśli, iż nabędziemy je bez względu na wszystko. O wiele lepiej dać do zrozumienia, że na oku mamy jeszcze parę innych mieszkań, może lepszych, może tańszych. To sprawi, że deweloper będzie czuć się mniej pewnie oraz będzie bardziej usposobiony żeby okroić cenę za nieruchomość. Warto pamiętać o tych rzeczach i odpowiednio przygotować się do negocjacji posiadłości. Dzięki temu może uda nam się zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.