Jakie są koszta i korzyści deregulacji fachu zarządzającego nieruchomościami?

nieruchomość na sprzedaż
Biznes związany z nieruchomościami jest nad wyraz dochodowy. Posiadacz nieruchomości ma pewność, że jego środki płatnicze są porządnie ulokowane, ponieważ ta branża jest z punktu widzenia działań inwestycyjnych pewną inwestycją. Trzeba jednak mieć wiedzę, aby na nieruchomościach zarabiać. Oczywiście w sieci jest nadzwyczaj dużo treści na ten temat.

Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarce frazy: „nadzór inwestorski Wrocław”, „zarządzanie nieruchomościami Wrocław” czy „zarządca nieruchomości biuro nieruchomości toruń Wrocław”, a każdy wrocławianin znajdzie multum cennych treści na ten temat.
nieruchomość od dewelopera
Autor: John Coley
Źródło: http://www.flickr.com

należałoby jest zgłębiać wiedzę z tej dziedziny, ponieważ w czasie kryzysu nieruchomości nadal będą dobrą lokatą gotówki. A fachowy zarządca nieruchomości może pomóc oszczędzić spore kwoty pieniędzy, jeśli wie jak korzystnie zarządzać danym obiektem. Polecamy .

nowa nieruchomość
Autor: John Coley
Źródło: http://www.flickr.com

Przed deregulacją zawodu zarządcy nieruchomości przepisy były bardzo klarowne. Każdy, kto starał się o możliwość wykonywania tego zawodu, musiał mieć licencję do jego uprawniania. Posiadanie licencji było pewnym przywilejem, lecz co więcej wiązało się z konkretnymi obciążeniami. Otóż taka osoba była zmuszona do nieustannego poszerzania swoich kompetencji i rozwoju. Powołana do tego komisja zawodowa czuwała nad właściwym wykonywaniem tych czynności zarządzania. Wynajmując tego człowieka miało się pewność, że był on właściwie przeszkolony i że jest kompetentny do pracy na tym etacie. Dodatkowo zrobienie licencji zarządcy nieruchomości wiązało się z uiszczeniem dużej sumy pieniędzy. Czytaj też

Po przeprowadzeniu deregulacji dostęp do tego fachu stał się znacznie szerszy. Sporo ekspertów alarmowało, że może to implikować obniżenie poziomu świadczonych usług na rynku. Jednak właściciele firm spojrzeli na ten problem z odmiennej strony. Otóż okazało się, że często licencję nie posiadała osoba, która posiadała ogromną pasję do zarządzania.

Zainteresował Cię ten wpis? To świetnie, ponieważ oryginalny wpis ma zbliżone dane do prezentowanych.

Licencję wyrabiali ci, których było na nią stać. Zdobyli wymaganą wiedzę i opłacili egzaminy, w efekcie udało im się pozyskać formalne uprawnienia. Natomiast wielu utalentowanych młodych ludzi, którzy nie mieli dość wysokiej sumy do pokrycia kosztów wiążących się z wyrobieniem licencji, nie pracowało w tym fachu. Za sprawą deregulacji utalentowani mieszkańcy naszego kraju mogą się realizować w tym zawodzie, do którego mają uzdolnienia.
Zapoznaj się z