pompa

Jak wygląda kwestia finansowa w odniesieniu do pompy ciepła? Czy one się opłacają? Od czego to zależy?

Czy wiesz jak dużo można zaoszczędzić zamieniając kocioł na pompę ciepła? Jeśli jednakowoż chcesz rzeczywiście tak postąpić powinieneś pamiętać, iż wiele zależy od współczynnika COP. To stosunek ilości energii dostarczanej do instalacji grzewczej w skraplaczu pompy do tego, ile pobierze ona energii elektrycznej. Nie jest to do końca jasne? W tej sytuacji, zapraszam do lektury.

Read More »

kostka brukowa

Kostka brukowa – jakie jest dziś jej zastosowanie oraz z jakiego względu dużo osób decyduje się na jej montaż?

Już dawno minęły czas, kiedy drogi nie były w jakikolwiek sposób zagospodarowane. Pomijając zagadnienia stricte estetyczne, podczas problematycznych warunków pogodowych jak deszcz lub śnieg, poruszanie się po takich drogach było czasami wręcz niemożliwe, ponieważ robiło się dosyć problematyczne błoto, które nie tylko brudziło ubrania i buty, ale także powodowało, że grzęzły w nim koła. Do dziś w niewielkich miejscowościach Polski obecne są takie kłopoty, jednak dużo częściej są one wyeliminowane poprzez wykorzystanie stosownego podłoża. Na chodnikach lub prywatnych posesjach świetnie sprawdza się chociażby kostka brukowa.

Read More »

budowa domu

Jak wziąć się za budowę swojego wymarzonego domu, jakie są możliwości jeżeli chodzi o zakup planu budynku

Jest takie powiedzenie, że jedną z trzech obowiązków, które powinien zrobić prawdziwy facet, będzie postawienie swojego domu. Wiele osób uważa, że jest to najtrudniejsze z wyzwań, zwłaszcza w naszym kraju, gdzie wysokość dochodów jest daleko za pozostałymi krajami w Europie. Jednak jeżeli ktoś się już porwie na takie wyzwanie, to liczyć się musi z tym, że będzie dużo rzeczy do pokonania. Zacząć tak naprawdę się powinno od wyszukania odpowiedniej działki, tu akurat warto zastanowić się porządnie nad lokalizacją, bo przez następne kilkadziesiąt lat trzeba będzie stamtąd wszędzie dojeżdżać.

Read More »

Nadproża marki Wienerberger

Budowanie domu i grupy produktów

Budowa domu jest zadaniem wymagającym i niełatwym. Wymaga przede wszystkim pomocy profesjonalistów w zakresie budownictwa. Niestety wiele osób o tym nie pamięta i podejmuje się prac na własną rękę lub pozostawia je znajomym osobom. Tymczasem praca wykonana w ten sposób nierzadko skutkuje powstaniem obiektu wybrakowanego i niestabilnego, który po kilku latach będzie potrzebował dużej ilości napraw lub przebudowy.

Read More »