mieszkanie

Skąd powinno się uzyskać mieszkanie z pierwszej ręki?

Duża część z nas dobrze wie, że posiadanie przez nas miejsca zamieszkania jest przekonującym przejawem naszej swobody oraz autonomii, do jakiej nieustannie dążymy. Jest to niejako nasze spełnienie marzeń, jakie pozwoli nam dopełniać obrane przez nas plany. Obecnie istnieje wiele sposobności pozyskania prywatnego pierwszego mieszkania, które różnią się między sobą zaangażowaniem kapitału własnego.

Read More »

nowe mieszkanie

Jak prowadzić negocjacje z deweloperem przy kupnie mieszkania?

Zakup nowego mieszkania od dewelopera niewątpliwie wiąże się z znacznymi nakładami pieniężnymi. Rzecz jasna zdołamy odkryć zarówno tańsze, jak także droższe mieszkania, niemniej nie ulega wątpliwości, że na zakupienie własnego M4 powinniśmy mieć wiele pieniędzy. Jednakże przy zakupieniu możemy spróbować negocjować cenę. Niektórzy deweloperzy są bardziej elastyczni, inni mniej, chociaż zawsze należałoby spróbować negocjacji.

Read More »

dom - akt

Program MDM – mieszkania oraz domy jednorodzinne dla młodych par i osób samotnie wychowujących dzieci

Młode pary często stoją przed problemem, kiedy przychodzi decyzja o nabyciu swojego mieszkania. W tym momencie życia, każda pomoc jest przez nich dobrze przyjmowana, stąd rządowy program mieszkanie dla młodych (MDM) to niezwykle trafiona inwestycja. Z jej powodu, wielu młodych ludzi czy osób samotnie wychowujących dzieci może pozwolić sobie na nabycie swojego mieszkania, a nie dzierżawić.

Read More »

nieruchomości

Jak oraz gdzie poszukiwać idealnego mieszkania w stolicy? Kupno pierwszego mieszkania i czynniki, które maja wpływ na standard nieruchomości

Kupno pierwszego mieszkania zawsze jest wielkim wyzwaniem. Nierzadko nie wiemy na co należy zwrócić uwagę w trakcie szukania mieszkania, jak odnaleźć idealnego dewelopera i dobrą lokalizację. Czasem zdarza się, że rynek pracy albo praca w naszej firmie zmusza nas do przeprowadzenia się do innego miasta. Duża część ważnych firm ma swoje siedziby w stolicy, gdzie najczęściej przeprowadzają się młode osoby. W Warszawie buduje się coraz więcej nowych osiedli i budynków mieszkalnych.

Read More »