AtomDeweloper.pl

Lepiej mieszkać w wielkim mieście, czy w małym miasteczku ? – wady i zalety mieszkania w niewielkim mieście

Każdy człek chcąc funkcjonować we współczesnym świecie powinien posiadać jakieś własne mieszkanie, do jakiego będzie przychodził po pracy, w którym będzie mógł się zrelaksować i będzie miał odczucie bezpieczeństwa. Z uwagi na różnorodne uwarunkowania, swoje upodobania i czynniki ekonomiczne, kupno właściwego lokum nie jest ani bezproblemowy ani też łatwy. Możemy zamieszkać w mieście, na jego peryferiach lub na wsi. Trudno jednoznacznie stwierdzić, który z wariantów jest korzystniejszy. Jednym z możliwych wyborów jest mieszkanie pod Wrocławiem, na wsi lub dom.

Read More »

Rynek we Wrocławiu

Czemu dobrze zamieszkać w takim ośrodku miejskim jak Wrocław? Jakiego rodzaju istnieją możliwości? jakiego typu powstają w takim miejscu mieszkania?

Jeśli wierzyć niektórym futurologicznym koncepcjom, już niedługo całe życie będzie się skupiać w mieście. Trudno może w takie coś uwierzyć dziś, gdy wiele osób ucieka na prowincję, ażeby mieć święty spokój. Nie mówimy jednakowoż o perspektywie paru lat, ale kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu. Nie chodzi też o to, iż nikt nie będzie mieszkał poza miastem, po prostu ośrodki miejskie będą się rozrastać i ci co aktualnie mieszkają na terenach wiejskich, mogą zostać wchłonięci do wielkiego ośrodka miejskiego. Z tego względu inwestycja we własne mieszkanie w mieście nabiera zupełnie innego wymiaru.

Read More »

Zabudowany balkon

Skąd pobierać informacje pomocne w budowie domu?

Budowa domu jest zadaniem długotrwałym i wymagającym wielkiego wysiłku. Potrzeba tu pomocy fachowców w rozmaitych dziedzinach, i to już w czasie projektowania. Niezwykle ważne jest, by cała budowla, jej kształt i wygląd, były skrupulatnie obmyślone i zaplanowane. Przede wszystkim trzeba liczyć się z kosztami i konfrontować je z możliwościami finansowymi. Każda pomoc otrzymana od fachowców, choćby dotyczyła jedynie doradztwa, implikuje dodatkowe koszty dla całej budowy. Jest to jednak sfera, na której nie należy oszczędzać. Z pomocą profesjonalistów uzyskuje się zazwyczaj znacznie lepsze rezultaty. Ich pomoc będzie gwarancją trwałości powstającej budowli. Nierzadko bowiem obserwuje się wyniki prac budowlanych prowadzonych samodzielnie przez właścicieli. W efekcie końcowym podjęte działania i oszczędności są całkowicie nieopłacalne. Dlatego przed podjęciem wszelkich prac warto sięgać do źródeł.

Read More »