Leasing aut – na czym polega i w jakiej sytuacji opłaca się bardziej niż kredyt

patent
Leasing jest to forma finansowania, dzięki której nie ma potrzeby angażowania dużych kosztów własnych. Cały proces polega na tym, że leasingodawca nabywa przedmiot, który zaoferuje leasingobiorcom. Klient może używać danego przedmiotu, płacąc co miesiąc rodzaj czynszu.

patent
Autor: Freebird
Źródło: http://www.flickr.com
rachunek
Autor: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com
firma
Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Warto podkreślić, że właścicielem jest leasingodawca, z kolei klient (strona www) niejako wypożycza dany środek. Jakie przedmioty można brać w leasing? Przykładowo samochody, różnego typu maszyny, komputery czy taśmy produkcyjne.
Stosowane są dwa rodzaje leasingu, mianowicie leasing operacyjny oraz finansowy. Różnice polegają między innymi na tym, że VAT w typie operacyjnym zostaje doliczony do spłacanych rat, natomiast w finansowym należy opłacić do wraz z pierwszą ratą. Prócz tego leasing finansowy ułatwia nam posiadanie środka na stałe, ponieważ opłacają ostatnią ratę, automatycznie stajemy się właścicielem. W typie operacyjnym bowiem wszystko jest zależny od tego, jaki jest okres wykupu i stawka amortyzacji. Jeśli klient (kontynuuj) towarzystwa leasingowego płaci raty leasingu, nasuwa się pytanie, z jakich powodów wybiera taką formę, zamiast wzięcia kredytu, gdyż wtedy to klient jest właścicielem danego dzieła, nie natomiast leasingodawca. Po pierwsze kredyt wymaga o wiele więcej spraw formalnych. Co za tym idzie pewne firmy nie mogą wziąć pożyczki, wówczas leasing jest doskonałą opcją. Leasing bywa Również bardziej opłacalny dla działalności, ponieważ traktowany jest jako usługa, dzięki czemu zdolność kredytowa przedsiębiorstw nie jest obniżana, a leasingowane przedmioty nie są określane jako majątek działalności. Trzeba pamiętać, że zaciągając kredyt musimy dostarczyć mnóstwo dokumentów, jakie wymaga od nas bank. Przede wszystkim warto wiedzieć, że firmy leasingujące nie oczekują, żeby działalność była prowadzona przez określony czas, nie ma więc w tym przypadku żadnych ograniczeń. W dodatku firma nie musi pisać biznes planu. Nie ma również nadprogramowych zabezpieczeń, gdyż wypożyczane dobro staje się nim. W dodatku klient może zdecydować, czy lepsze są dla niego niższe raty, a kolejno większa cena wykupu leasingowanej rzeczy, czy odwrotnie. Wybór jest dużym ułatwieniem. Kiedy zaciągamy kredyt mamy o wiele węższe pole do jakichkolwiek negocjacji. Obecnie niemal wszystkich leasingobiorców można znaleźć w Internecie, nieistotne czy interesuje nas leasing Warszawa, Kraków, czy leasing Gdańsk.

Wybór ofert jest naprawdę szeroki.
Rzecz jasna zarówno przed wzięciem kredytu, jak i wyborem leasingu trzeba precyzyjnie zapoznać się z ofertą i sprawdzić co jest dla naszego przedsiębiorstwa najbardziej korzystna. Przemyślenie wszystkich wad i zalet jest bardzo istotne.