Mieszkanie w bloku czy dom szeregowy we Wrocławiu – co kupić, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dużo osób stających przed wyzwaniem wyposażania swojego kąta, staje równocześnie przed dylematem, co kupić – dom szeregowy czy mieszkanie w blokowisku? Z jednej strony w obu przypadkach będziemy mieli za ścianą sąsiedztwo, z drugiej jednak komfort życia jest kompletnie niejednakowy. Przed wyborem powinno się wiedzieć, na co zwrócić uwagę biorąc pod uwagę kapitał, jakim dysponujemy.

Najważniejsze jest, żeby znać podstawowe różnice między domkiem szeregowym a mieszkaniem do kupienia we Wrocławiu. Pozornie może zdawać się, że warunki w obu przypadkach są bliźniacze, ale to złe przekonanie.

Wrocław
Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Dom w zabudowie szeregowej odznacza się tym, że jest to domek jednorodzinny, którego ściany boczne – odmiennie do domku wolnostojącego – stykają się ze ścianami bocznymi domów sąsiednich.Ta definicja dotyczy modułów środkowych takiej zabudowy. Odstępstwem są oczywiście segmenty zabudowy szeregowej, które znajdują się na końcu – w tym przypadku aż trzy ściany (tylna, przednia i jedna boczna) są wolne. Ten moduł przypomina raczej zabudowę bliźniaczą. Natomiast mieszkanie (domy modułowe całoroczne cena) to zespół pomieszczeń mieszkalnych, znajdujących się w większym budynku, mających odrębne wejście i oddzielonych od mieszkań przylegających. W zależności od umiejscowienia mieszkania może mieć tylko dwie ściany przystające do innych mieszkań, a nawet wszystkie. To elementarne różnice, z których wynikają wady oraz pozytywy życia w szeregówce lub mieszkaniu. Takim jak na przykład tu: gotowe mieszkania we Wrocławiu.

Jeżeli chodzi o Wrocław, szeregówki to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie większą kubaturę oraz posesję przy domu. Mieszkanie w bloku ma przeważnie ograniczoną powierzchnię mieszkalną, a już niewątpliwie nie spotkamy mieszkania z kondygnacją. W przypadku domu szeregowego nie ma takich utrudnień. Drugą zaletą mieszkania w domku szeregowym jest przystający do niego teren. Nie jest to duża powierzchnia, ale mimo tego opcja lepsza od niewielkiego balkonu w mieszkaniu. Są jednak osoby, które nie czują konieczności zajmowania się podwórkiem. Jednocześnie wadą i zaletą, jest możliwość posiadania garażu przy domu – taką możliwość mamy przy domku w zabudowie szeregowej, ale niektórym nie odpowiada takie rozwiązanie ze względu na woń wydobywający się z garażu. Niektórzy decydują się na mieszkania do kupienia ze względu na spokój o dom, co wiąże się z bliskością sąsiedztwa, ale domki szeregowe nie ustępują tutaj niczym. Zwłaszcza, że przy bliskości sąsiedztwa nie mamy w tym samym czasie problemów z ich strony np. tupania w sufit lub wody zalewającej od sąsiada z góry.