Odwieczne marzenie – własny dom z pięknym ogrodem. Jak to zrealizować? Czy mamy na to szanse? Jakie mamy możliwości?

projetk domu jednorodzinnego
Własny dom i wspaniały, chociażby skromny, lecz własny ogród, to pragnienie wielu z nas. Problem jednak w tym, że często marzenia nie mają pokrycia w normalnym życiu. Często więc, jak już naprawdę czujemy, że oto to ten czas, jak kupimy dom, poświecimy się, gdyż będziemy jeszcze bardziej i intensywniej pracować, by spłacić kredyt, kiedy postanowienie jest już zdecydowane, znów musimy odłożyć marzenia na bliżej nieokreśloną przyszłość. A wszystko to przez ceny, które mogą przerazić nawet najbardziej przekonanego do tej inwestycji człowieka. Co wtedy zrobić, aby zrealizować swoje marzenia, aby kupić dom?

projekt domu
Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com
Najprościej powiedzieć, ażeby odziedziczyć po kimś jakiś teren lub dom. To oczywiście żart, ale niektórzy dochodzą już do tego typu absurdu, że w sumie tylko takie pojawiają się myśli. Mają już dość i zdaje im się, że nigdy nie będzie ich stać na taką życiową inwestycję. Na szczęście istnieje ewentualność, by za dosyć atrakcyjną cenę zakupić swój dom (zobacz montaż kotwy). Wiadomo, nikt nie może potwierdzić, iż jest możliwe mieć dom za małe pieniądze, bo taka inwestycja zawsze będzie kosztować. Niemniej, jest sposób, by pomniejszyć koszty wybudowania domu.

projekt mojego domu
Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com

Jeden ze sposobów to kupno ziemi rolnej zamiast budowlanej.

Jeżeli w opublikowanym tu poście nie ma intrygującej Cię informacji, to kliknij ten link i zobacz sam (https://dobroplast.pl/okna-elewacyjne/) podobny materiał.

To często lepszy pomysł, a faktycznie tańszy niż zakup ziemi budowlanej. Wiadomo jednak, że nie jest tak wszystko cudownie, gdyż trzeba taką ziemię odrolnić, a wiążę się to z wieloma formalnościami, tak więc jeśli planujemy zaoszczędzić musimy poświęcić na to trochę większą ilość czasu. Drugi sposób to nabycie domu na zamówienie, z gotowego projektu. To w rzeczy samej najlepsza metoda, ażeby dużo zaoszczędzić. Dostępne są projekty niezwykle atrakcyjne cenowo, od małych domków, przykładowo sześć dziesięciometrowych, po większe projekty domów jednorodzinnych z garażem czy projekty domów do 100 m2 z garażem.

Wiadomo jednak, że wszystko jest zależne od zasobności naszego portfela, ale powinniśmy wiedzieć, że korzysta z tego sposobu coraz większa ilość osób. To zwłaszcza odpowiednie dla ludzi, którzy poszukują gotowego projektu, a jednocześnie nie chcą nie wiadomo, jak wielkiego domu. Jeśli więc złączymy te dwie możliwości: kupno ziemi rolnej i dom z przygotowanego wcześniej projektu, to istnieje spora szansa na dużą oszczędność i spełnienie swoich marzeń.